wtorek, 25 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Dbaj o piękno po 40. Dlaczego to właśnie Ty powinnaś zrezygnować ze słońca oraz solarium i zacząć doceniać samoopalacz?

po 40Dbaj o piękno po 40-tce – dlaczego to właśnie Ty powinnaś zrezygnować ze słońca oraz solarium i zacząć doceniać samoopalacz?

 

Wiem, wiem, sezon na słoneczną opaleniznę już niestety za nami. Jednak jesień i zima to pory roku, kiedy znaczne ograniczenie światła i coraz krótsze dni sprawiają, że chandra puka do naszych drzwi. Znasz to? Lekiem na taką chandrę może być wizyta w solarium. Ja jednak w dzisiejszym artykule będę chciała Cię przekonać, że promieniowanie UV czy to słoneczne, czy to pochodzące z łóżka w solarium, zdecydowanie nie jest dla Ciebie. I powinnaś raz na zawsze tego typu uzyskiwaniu opalenizny powiedzieć stanowcze nie!

  1. Czym jest fotostarzenie skóry?
  2. Czym różni się fotostarzenie a fizjologiczne starzenie skóry?
  3. Jak zabezpieczyć skórę przed fotostarzeniem?
  4. Jak uzyskać piękną opaleniznę bez narażania się na fotostarzenie skóry?

 

Jak po krótce napomknęłam w artykule o błędach urodowych, promieniowanie UV, czyli takie które serwuje Ci zarówno słonce jak i solarium, przyczynia się do fotostarzenia. Co to oznacza?

Fotostarzenie to liczne zmiany pogarszające stan skóry, prowadzące do znacznego niszczenia podstawowych funkcji fizjologicznych skóry wynikające z ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. To nic innego jak starzenie się skóry pod wpływem promieniowani UV czy to słonecznych czy tych z solarium. Promieniowanie UV prowadzi do zmiany struktury skóry, zmniejszenia jej elastyczności, przyśpieszenia pojawienia się zmarszczek oraz pogłębienia zmarszczek już istniejących.

 

Fotostarzenie od starzenia fizjologicznego różni się tym, że w znacznej większości przypadków dzieje się na własne życzenie. Starzenie fizjologiczne uwarunkowane jest naturalnymi zamianami zachodzącymi w komórkach, wynikającymi z wieku jaki osiągnęłaś, natomiast fotostarzenie to starzenie się wynikające z opalania się na słońcu lub w solarium oraz z baraku zabezpieczenia przed promieniami UV, gdy jesteś na zewnątrz w słoneczny dzień.

 

Kochana, muszę to napisać bezpośrednio i bez ściemniania, starzejesz się na własne życzenie! Nie bądź zaskoczona. Pomyśl, ile to godzin spędziłaś opiekając się na złoto na słońcu lub poprawiając sobie samopoczucie w solarium. 40-tka na karku już sama z siebie sprawia, że naturalny proces starzenia się zaczął. Dokładanie sobie jeszcze słońcem czy solarium sprawi, że będziesz miała więcej zmarszczek a skóra będzie coraz bardziej wiotka, w porównaniu z tym, jakbyś nie eksponowała ciała na promieniowanie UV. Czyli po prostu – słoneczna/pochodząca z solarium opalenizna = szybsze starzenie.

 

Aby zapobiec takiemu starzeniu na życzenie należy dbać o odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Tą ochrona są oczywiście kremy z filtrem UV. Należy je stosować zawsze wychodząc na słońce. Nawet jeśli masz w planach tylko spacer w piękny słoneczny dzień. O solarium natomiast warto po prostu zapomnieć.

 

Nie, nie mam zamiaru Cię dołować i mówić, żebyś pożegnała się z pięknym złocistym ciałem. Jest bardzo prosty sposób na bezpieczna i piękną opaleniznę! Mowa oczywiście o samoopalaczu.

 

Samoopalacz to kosmetyk z wielką mocą! Nie dosyć, że, odpowiedniej jakości, będzie pielęgnować skórę ciała, to nada Ci piękną i złotą opaleniznę! I to dosłownie w chwilę. Wystarczy nałożyć go zgodnie z instrukcją producenta a potem tylko czekać aż skóra zmieni kolor na złocisty.

 

Samoopalacza bezpiecznie możesz użyć rano przed wieczorna randką czy ważnym spotkaniem i już tego samego dnia wyglądać jak po wspaniałych wakacjach. Nie osiągniesz tego opalaniem na słońcu czy w solarium!

 

Bardziej ekskluzywną wersją samoopalacza jest opalanie natryskowe które możesz wykonać w przystosowanym do tego salonie piękności. W trakcie zabiegu, odpowiednio wyszkolona do tego celu osoba nakłada substancję samoopalającą specjalnym pistoletem na Twoje ciało. Efekt jest praktycznie natychmiastowy a Ty nie musisz nic robić! Dodatkowo odpowiednio dobrane substancje w preparacie do opalania mają za zadanie dbać o Twoją skórę, odpowiednio ją nawilżając i uelastyczniając.

 

Jeśli następnym razem będziesz miała ochotę na piękne ciało ze złocistą opalenizną, przypomnij sobie o samoopalaczu, którego używanie ma same zalety. Zrezygnuj z wizyt w solarium, zainwestuj w dobry krem z filtrem UV i już dzisiaj zadbaj o swoją skórę nie dopuszczając do jej fotostarzenia. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja skóry ciała i twarzy pozwoli Ci cieszyć się pięknym i młodym wyglądem przez długie lata.

 

Jeśli znasz kogoś, kto nie zdaje sobie sprawy z destrukcyjnego działania promieniowania UV na skórę twarzy i ciała, pokarz mu ten artykuł. Pamiętaj o młodszych dziewczynach (może o swojej córce?), które mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak szkodliwe jest długie przebywanie na słońcu lub w solarium.

 

Jeśli spodobał Ci się artykuł, będzie mi bardzo miło, jeśli go udostępnis

 

Zródło: http://organictan.pl/

 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)