sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Jak  kompleksowo pielęgnować skórę latem

Latem nasza skóra narażona jest na gorące, suche powietrze i palące słońce, które może odbijać się na kondycji i oczywiście wyglądzie każdej cery. Odpowiednia pielęgnacja pomoże w nawilżeniu skóry, ale i jej ochronie, gwarantując utrzymanie pięknej cery.

Przede wszystkim należy stosować kosmetyki, które będą odpowiednie dla potrzeb danej skóry. Dla wielu osób ważne jest, aby marka była „cruelty free” (nie testowała na zwierzętach). Kolejnym wyznacznikiem są certyfikaty Eco. Interesujmy się składnikami jakie nakładamy na skróę, skąd pochodzą, czy są naturalne. Ważne jest także prowadzenie przez markę własnych badań i tworzenie kosmetyków bezpiecznych, ale i zaawansowanych technologicznie.

Takie wymogi spełniają kosmetyki DR.GRANDEL, którym zaufały kobiety w ponad 40 krajach świata. Marka DR.GRANDEL spełnia wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne normy, a skuteczność i bezpieczeństwo produktów sprawdzane jest w laboratorium w Niemczech. Firma DR. GRANDEL jest na rynku od kilkudziesięciu lat i w produkcji opierają się na najnowszej technologii.

Grandel 4 IBGL0281(Product Photography)

Sam krem nie wystarczy – mówi Aleksandra Gątnicka, kosmetolog marki DR GRANDEL w Polsce.

Jestem przekonana o tym, że oznaczenie na opakowaniu kremu decyduje o tym jaki filtr zazwyczaj wybieracie. Sun Protecion Factor to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Mówi nam o tym, ile razy dłużej możemy przebywać na słońcu bez ryzyka wystąpienia rumienia. Czyli jeśli opalacie się, np.: 1h i po tym czasie zauważacie zaczerwienioną skórę to z filtrem SPF 15 ten czas wydłuży się x15. Zatem, po nałożeniu kremu z SPF 15 rumień powinien pojawić się dopiero po 15h. Ale niestety musimy wziąć pod uwagę różne inne czynniki, które zazwyczaj decydują o tym, że nie można w pełni zaufać tej regule. Im wyższa wartość współczynnika SPF tym ochrona oczywiście jest większa.

Obecnie na rynku mamy dostęp do wielu produktów, które są niezbędne do prawidłowej pielęgnacji nawet bardzo wymagającej cery. Aby zabezpieczyć skórę po ekspozycji na słońce, korzystajmy z masek, serum oraz ampułek, które są najmocniej skoncentrowane i gwarantują najlepsze efekty, np. ampułka HYALURON od DR.GRANDEL, której receptura opiera się na trzech składnikach i gwarantuje spektakularne efekty gładkiej, jędrnej i nawilżonej skóry – rewelacyjnie wypełniając zmarszczki!

I Dr Grandel #3 IBGL0220 P

Jak prawidłowo stosować kosmetyki, by dawały jak najlepsze efekty? Zasada jest dość prosta, mianowicie od kosmetyku o najlżejszej konsystencji, na tym o najcięższej kończąc.

Zaczynamy od oczyszczenia skóry i tu do wyboru mamy mleczka, płyny micelarne, olejki, żele, pianki. Nie ważna jest forma produktu, należy ją tylko dobrać indywidualnie do potrzeb skóry. Istotne, by dokładnie oczyścić skórę. Dwa razy w tygodniu wykonajmy także peeling, by pozbyć się martwego naskórka. Możemy także nałożyć tonik, pamiętając, że powinien chociaż przez chwilę pozostać na skórze. Nakładamy go płatkiem kosmetycznym lub za pomocą dłoni. Czekajmy, aż się wchłonie. Dopiero wtedy aplikujemy wybrany krem, który dobieramy do rodzaju cery. Rano stosujmy lżejszy, nawilżający krem np. Balancer od DR.GRANDEL, aby móc bez problemu wykonać makijaż. Wieczorem możemy użyć bardziej odżywczej formuły, która zregeneruje skórę. Pamiętajmy także o okolicach oczu – wrażliwa partia twarzy wymaga delikatnej pielęgnacji. Krem lub żel wklepujmy opuszkami palców. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż zmarszczki mimiczne widoczne są już przed 25 rokiem życia, to inwestycja w jakość skóry. DR.GRANDEL proponuje kremy do zastosowania pod oczy i w okolicach ust np. Eye & Lip Firmer, gdyż tam także łatwo tworzą się zmarszczki.

Wszystkie te kroki zajmą nie więcej niż kilka minut. Warto przedłużyć ten moment i wykonać masaż twarzy, który pomoże wchłonąć się kosmetykom. Raz lub dwa razy w tygodniu użyjmy także maski dobranej do potrzeb skóry, która dopełni pielęgnację.

Strona główna - DR. GRANDEL

Oceń ten artykuł
(5 głosów)