środa, 20 października 2021
Miło Cię widzieć!

Fryzura nie tylko na dzień kobiet, wprost do klubu.

Ostatnio niemal wszystkie młode osoby odkryły urok obchodzenia Dnia Kobiet. To święto wszystkich pań, które niestety w czasie realnego socjalizmu nabrało charakteru święta państwowego. Sprawiło to, że i kobiety i mężczyźni podchodzili do niego z rezerwą. Teraz jest inaczej.

 

Na imprezie w klubie z okazji 8 marca należy wyglądać nietuzinkowo, a swoje włosy uczesać w szalony tudzież oryginalny sposób. Eksperci z kliniki Handsome Men mają kilka propozycji fryzur na krótkie i na długie włosy.


Włosy krótkie

Jeśli nasze włosy są proste i sięgają linii brody, można je nieco skrócić, by nabrały życia. Ostatnio szalenie modne jest łatwe i efektowne ułożenie włosów. Świeżo umyte kosmyki należy lekko osuszyć, a następnie nałożyć na około 5 centymetrów od podstawy włosa niewielką ilość pianki stylizującej. Suszenie zaczynamy właśnie od podstawy, gdzie modelujemy włosy przy pomocy szczotki. Należy poczekać aż pianka wyschnie i ta część fryzury się utrwali. Następnie na pozostałe włosy nakładamy piankę zwiększającą objętość włosów, która utrwala skręt. Tę część włosów modelujemy palcami i odczekujemy przez dłuższą chwilę, by fryzura doschła. Zazwyczaj dobra pianka wystarczy do tego, by bawić się z piękną fryzurą nawet przez całą noc.

Inna fryzura, pięknie wyglądająca szczególnie u czarnowłosych dziewcząt, nawiązuje do lat trzydziestych XX wieku. Włosy muszą być idealnie proste. Należy użyć mocnego nabłyszczacza, by fryzura wyglądała idealnie. Włosy należy ostrzyc bardzo krótko, a grzywkę wyciąć w dość grube, nazwijmy to agresywne, pazurki. Kosmyki utrwalamy mocnym lakierem, który przytrzyma całą fryzurę blisko głowy. Tę fryzurę można wykonać jeszcze w innym wydaniu – należy pozostawić, przy krótkich włosach bardzo długą grzywkę, która sięga, a nawet przekracza linię brody (grzywka ścięta jest po skosie). Pozostałe włosy na głowie mają co najwyżej 3cm. W tym przypadku fryzura również lepiej wygląda u dziewcząt o ciemnych włosach. Oczywiście, najlepiej wszystkie te fryzury połączyć z pięknym, klimatycznym makijażem – przy uczesaniach z krótkich włosów widoczne są oczy i wszystkie niedoskonałości cery, które trzeba dyskretnie zatuszować.

Włosy mocno kręcone można ułożyć w ciekawą acz prostą fryzurę. Należy zaczesać je do tyłu i zabezpieczyć ozdobną opaską, by nie powróciły do swojego naturalnego ułożenia. Wystarczy odrobina brokatu, by włosy nabrały wyjściowego charakteru.

Włosy długie


Włosy długie dają tak wiele możliwości uczesania, że można omówić kilka z nich. Z dość długich włosów na imprezę z okazji Dnia Kobiet można upleść piękny warkocz. Warto do takiego warkocza dopleść kolorowe pasemko lub kontrastującą, miękką wstążkę. Ciekawie wygląda również luźno spleciony warkocz na boku. Taka fryzura lub jeszcze lepiej włosy splecione w kłos nadają się zdecydowanie dla młodszego pokolenia.

Panie nieco starsze wiekiem, ale mające długie włosy mogą wyczarować na nich piękne fale. Tu decyzja, czy fryzura ma być z grzywką czy nie zależy od urody kobiety. Bardzo ładnie i świeżo wygląda prosta, gęsta grzywka. Warto na wieczór wpleść we włosy drobne spineczki z cyrkoniami, co podczas imprezy w klubie sprawi, że włosy będą wyglądały świetnie w blasku klubowych świateł, wszak cyrkonie będą łamały światło jak prawdziwe brylanty. Z kolei panie o długich mocno kręconych włosach mogą na imprezę w klubie wyczarować fryzurę podkreślającą ich loki. Wystarczy z boku i od tyłu podpiąć włosy dość wysoko i następnie wolno je rozpuścić. Z przodu należy fryzurę zabezpieczyć opaską – może być z małymi cyrkoniami, które w formie mini spineczek wpinamy we włosy. Taka fryzura wygląda pięknie i podkreśla urok kręconych włosów. Druga opcja to wyprostowanie włosów – najlepiej metodą brazylijską. Wiadomo, że taki zabieg należy wykonać na co najmniej cztery dni przed 8 marca, by w klubie bawić się swobodnie i nie martwić, że fryzura się popsuje.

 

 

 

Prostowanie metodą brazylijską ma tę wyższość nad innymi metodami, że włosy nawet po zmoknięciu, nawet, gdy nieco spoci się ich właścicielka w tańcu pozostają cały czas idealnie proste.


Jeśli brakuje nam pomysłu jak uczesać się na wieczór z okazji Dnia Kobiet wybierzmy fryzurę najprostszą typu dziewczęcy koński ogon na czubku głowy, luźno spięty koczek lub po prostu rozpuśćmy swoje włosy.

 

Jolanta Łapieniecka, specjalista trycholog Kliniki Handsome Men

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men


fot. by Daniel Raduński

Oceń ten artykuł
(8 głosów)