piątek, 21 stycznia 2022
Miło Cię widzieć!

Krótkie ale nie nudne

Wiele kobiet boryka się z problemem utrzymania zdrowej kondycji długich włosów. Dlatego co raz częściej zdarza się, że Panie decydują się na przycięcie włosów na krótko. Nie znaczy to jednak, że fryzura ta będzie nudna, a ilość możliwości ułożenia fryzury zbyt mała. Wystarczy spojrzeć na wiele gwiazd kina i muzyki, które z powodzeniem prezentują swoje krótkie włosy w połączeniu z pięknymi sukniami. Halle Berry, czy Małgorzata Kożuchowska, to tylko niektóre z gwiazd, które uznawane są za ikony stylu i jedne z najseksowniejszych kobiet show- biznesu. Jak zatem stworzyć modną fryzurę w krótkich włosów na święta?

Krótkie nie znaczy chłopczyca

Wbrew obiegowej opinii, krótkie włosy wcale nie muszą oznaczać, że jest się chłopczycą. Bardzo często Panie, które decydują się na znaczne przycięcie swoich włosów są niezwykle kobiece i seksowne. Przykładem są gwiazdy kina i muzyki, które pragnąc zmienić coś w swoim życiu, decydowały się na diametralną zmianę długości włosów. Warto przy okazji podkreślić fakt, że nie każdemu pasują krótkie włosy. Taka stylizacja nadaje się dla osób o owalnej twarzy jak Małgorzata Kożuchowska, pociągłej z zaznaczonymi kościami policzkowymi, jak w przypadku Halle Berry, czy też delikatnie kwadratowej twarzy, jaką ma Keira Knightley. Jeżeli twarz ma okrągły kształt, należy odpowiednio wycieniować włosy tak, by twarz sprawiał wrażenie optycznie wyszczuplonej, a nie dodatkowo zaokrąglonej. Bardzo ważne jest, by kolor na krótkich włosach był najlepiej jednolity. W modzie aktualnie pozostają odcienie mahoniu, czerwieni i rudości. Jeżeli jednak jest się fanką klasyki, można pozostać przy miodowym, złocistym blondzie, z delikatnymi refleksami oraz brązy i odcienie kasztanowe. Końcówki włosów można urozmaicić pasemkami. W przypadku ciemnych włosów będą to jasne pasemka, natomiast w przypadku blond i czerwienie najlepiej, by nie były to kolory kontrastujące, lecz jedynie o ton lub dwa tony ciemniejsze lub jaśniejsze. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, by pasemek nie było zbyt wiele, a fryzura nie sprawiała wrażenia przestylizowanej.Wiele kobiet wzoruje się na gwiazdach, licząc na to, że ich fryzury będą zawsze nieskazitelne i pięknie ułożone. Należy jednak pamiętać, że w otoczeniu aktorów znajduje się cały sztab stylistów, którzy dbają o wizerunek gwiazdy. Dlatego czasem zdarza się, że Paniom brak pomysłu na to, jak mogą urozmaicić swoją stylizację i sprawić, że nowa fryzura będzie je wyróżniać z tłumu. W tym celu warto zadbać o odpowiednie uczesanie. Aby znaleźć właściwy dla siebie styl, warto poświęcić kilka godzin na możliwość wypróbowania różnych stylizacji fryzjerskich.

W sezonie 2011/ 2012 w modzie są przede wszystkim włosy zaczesane na jedną stronę, z lekko wywiniętymi końcówkami do zewnątrz. Chcąc stworzyć taką fryzurę, wystarczy zrobić przedziałek po jednej ze stron i zaczesać grzywkę na bok. Następnie przy użyciu lokówki lub prostownicy delikatnie wywinąć końcówki. Kosmyki włosów można zaakcentować przy użyciu wosku lub gumy do modelowania, a na koniec uczesanie spryskać lakierem. Taka stylizacja jest bardzo prosta w wykonaniu i nie wymaga zbyt wiele czasu oraz wcześniejszego przygotowania. Idealnie nadaje się do zwiewnych sukienek, wykonanych z lekkich i delikatnych materiałów. Całość będzie wyglądała bardzo świeżo, niczym muśnięta wiatrem. Ponadto taką stylizacją Panie będą miały okazję wprowadzić namiastkę wiosennego szyku przy wigilijnym stole.

Innym przykładem modnej w tym sezonie fryzury, jest grzywka natapirowana i zaczesana do tyłu. Tworząc takie uczesanie wskazane jest użycie kosmetyków do stylizacji, które utrwalą fryzurę. Boki powinny być zaczesane gładko, a na koniec włosy można spryskać lakierem nabłyszczającym. Taka fryzura najbardziej pasuje do stylu osób młodych, ponieważ jest nieco frywolna i przypomina styl rock and rollowy. Do tej stylizacji najlepiej dobrać sukienkę, która swoim stylem również będzie odzwierciedlała buntowniczy styl, ale przy okazji pełen smaku i elegancji. Idealna będzie kreacja przed kolano, dość mocno rozkloszowana. Ważne jest, by góra sukienki nie była zbyt ozdobna, ponieważ mogło by zaistnieć wrażenie zbyt dużego przepychu. Jeżeli włosy będą mocno spryskane lakierem, biżuteria powinna być delikatna i niezbyt wulgarna.

Krótkie włosy wcale nie muszą być nudne. Udowadniają to styliści i gwiazdy, między innymi Rihanna. Wystarczyło, że gwiazda zakręciła swoje krótkie włosy, by wzbudziła zachwyt dziennikarzy i zachwyciła nową stylizacją swoich fanów. Jeżeli zatem jest się posiadaczką krótkich włosów, acz nie nazbyt krótkich, można za pomocą odpowiednich środków pomocniczych ułożyć fryzurę w stylu Rihanny. Wystarczy zaopatrzyć się w wałki i po umyciu włosów, nałożyć je na całej głowie. Na drugi dzień, po rozwinięciu, włosy będą zakręcone w piękne pukle, które wystarczy spryskać lakierem. Jeżeli jednak nie dysponuje się wystarczającą ilością czasu, fryzurę można zakręcić przy użyciu lokówki. Taka stylizacja świetnie prezentuje się w połączeniu z długimi sukienkami, lub prostymi spódnicami wyraźnie zaznaczającymi kobiece kształty.

Jeżeli jednak jest się osobą, która lubi lad i porządek na głowie, warto zdecydować się na proste i gładkie włosy. Fryzura jest niezwykle prosta w wykonaniu, ponieważ wystarczy zaczesać włosy na jeden bok, a następnie przeczesać włosy kosmetykiem do stylizacji, aby fryzura wyglądała świeżo.

 

 

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Oceń ten artykuł
(7 głosów)