czwartek, 13 sierpnia 2020
Miło Cię widzieć!

Rewolucja w leczeniu nietrzymania moczu

nietrzy moczDotyka nawet 5 milionów kobiet w Polsce, co drugą po menopauzie. Panie wstydzą się mówić o problemie nietrzymania moczu, choć na całkowite wyzdrowienie ma szansę wiele z nich.

 

Nietrzymanie moczu dwa razy częściej występuje u kobiet niż mężczyzn. Wyróżniamy trzy główne typy nietrzymania moczu: wysiłkowe, naglące oraz mieszane. Najczęściej, bo blisko w połowie przypadków, pojawia się wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli popuszczanie moczu podczas niewielkiego wysiłku, kichania czy kaszlu. Dla większości osób jest to bardzo krępujący temat, który ma wpływ na wiele sfer życia.  Kobiety wstydzą się rozmawiać na ten temat ze swoim lekarzem. Niestety pomiędzy wystąpieniem pierwszych objawów nietrzymania moczu, a zgłoszeniem się pacjentki do lekarza mija zazwyczaj kilka lat.

 

Skąd bierze się nietrzymanie moczu?

Przyczyny nietrzymania moczu są złożone. Mogą to być choroby układu nerwowego, takie jak choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane, choroby układu oddechowego, obniżenie dna miednicy, wypadanie narządu rodnego. Do czynników sprzyjających wystąpieniu nietrzymania moczu należą: otyłość, infekcje dróg moczowych, zaparcia, ciąże, porody oraz zmiany hormonalne takie jak menopauza.

 

Jak walczyć ze schorzeniem?

Leczenie zależy od rodzaju i nasilenia dolegliwości. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu zaleca się pacjentkom m.in. ćwiczenie mięśni dna miednicy, zrzucenie zbędnych kilogramów czy modyfikację stylu życia. Jeżeli towarzyszą temu zaburzenia anatomiczne, stosuje się leczenie operacyjne. W sytuacji nietrzymania moczu o charakterze parć naglących, podstawą jest farmakoterapia. Wykorzystuje się też toksynę botulinową w postaci iniekcji dopęcherzowych.

 

Na bezpłatny zabieg trzeba jednak długo czekać, a prywatna operacja jest kosztowna. Skutecznymi metodami walki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu okazują się zabiegi wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki.

 

Fale radiowe - rewolucja ginekologiczna

Przykładem nieinwazyjnego działania, które wykorzystuje fale radiowe, jest zabieg ginekologiczny ThermiVa na urządzeniu ThermiRF. W leczeniu używa się energii radiofrekwencji do delikatnego podgrzania tkanki, aby kobieta mogła odzyskać, odświeżyć i ożywić swoją kobiecość bez dyskomfortu i okresu rekonwalescencji. ThermiVa podczas jednego zabiegu niweluje szereg problemów intymnych - leczy wysiłkowe nietrzymanie moczu, zwiotczenie pochwy czy wypadanie macicy. Leczenie
jest absolutnie bezbolesne, przypomina ciepły masaż - mówi dr Anna Lisiewicz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. - Zabieg trwa ok 30 minut. Po jego zakończeniu, kobieta już w tym samym dniu może być aktywna fizycznie - dodaje ekspert.

 

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

 

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii  VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)