czwartek, 27 lutego 2020
Miło Cię widzieć!

Zawsze dobry humor dzięki naturze!

Fotolia_32466114_XS-300x235.jpgNiedostatek światła (szczególnie w porze jesienno – zimowej) może wpędzić nas w ponury nastrój, wywołać kłopoty z koncentracją, nadmierną senność, poczucie beznadziejności, apatię, wahania nastroju, nadmierny apetyt czy też zobojętnienie. Dobre samopoczucie i chęć do działania zależne są od ilości odpowiednich substancji w mózgu, których stężenie maleje zimą. Można sobie jednak pomóc i nie ulegać depresji sezonowej sięgając po wspomagające substancje naturalne.

 

 

Światło słoneczne podnosi nas na duchu i wzmacnia nasz układ odpornościowy. Powoduje również wydzielanie do mózgu specjalnych przekaźników. Mechanizm ten działa bez przerwy, jednak wszelkie zmiany zewnętrzne mogą wytrącić go z równowagi. Ci rozsiewacze informacji to hormony, które pośredniczą pomiędzy tkankami, narządami a neuroprzekaźnikami człowieka, które mogą hamować bądź też aktywować przekazywanie bodźców z układu nerwowego. Do najważniejszych, pobudzanych przez promieniowanie słoneczne należą: endorfina, serotonina i dopamina. Substancje te odpowiedzialne są za nasz nastrój i poczucie szczęścia.

 

Jeśli więc słońce przez dłuższy czas ukrywa się za warstwą chmur i mgły, poziom hormonów szczęścia w naszym organizmie gwałtownie spada. Nasz mózg niestety umie wytworzyć te substancje tylko w niewielkich ilościach, więc ich niedostatek próbujemy sobie zrekompensować kilogramami czekolady i litrami alkoholu. Dzięki temu nasz humor poprawia się jedynie na chwilę i sami wpędzamy się w kłopoty związane z nadwagą i nałogami. Istnieją jednak inne alternatywne metody, które są na pewno zdrowe i efektywniejsze.

 

Substancje naturalne!

 

Na czoło wysuwają się tutaj kwasy tłuszczowe Omega 3 z ryb, oleju rybnego a najlepiej z oleju z kryla. Są one dobre nie tylko dla naszego serca, układu krążenia i naczyń krwionośnych, stanowią też szybką pomoc w stanach zapalnych oraz wspierają wszystkie funkcje mózgowe, również te odpowiedzialne za nasz dobry nastrój. Jeśli więc ktoś ma niedobór kwasów Omega 3 ten może się spodziewać...

readmore

Źródło:

www.zdrowieinatura.com.pl

Holistyczne doradztwo z zakresu zdrowia i żywienia

Arnold Ehrenfeld

Najbardziej „popularnymi” schorzeniami są uwarunkowane złą dietą choroby cywilizacyjne?

Dzięki odpowiedniej zdrowej żywności i właściwemu odżywianiu się, większość tego typu chorób w ogóle nie powstanie, a za sprawą autoregulacji da się nad nimi zapanować. Holistyczne (całościowe) spojrzenie na chorobę umożliwia ogląd aspektów duchowych (psychosomatycznych), co pozwala na dojście do powodów pozamaterialnych danego schorzenia.

Oferowane przeze mnie usługi są ukierunkowane na świadomy i zdrowy styl życia, który dopełni i wesprze pożądane zmiany w Twoim życiu.

 

 

Analiza żywienia
Coaching żywieniowy
Doradztwo przy zakupach
Szkolenia gotowania wegańskiego
Doradztwo dot. suplementów organicznych

Wystąpienia publiczne, Referaty, Coaching

ONLINE - Doradztwo żywieniowe

Zapraszam do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub   693 282 555

Arnold Ehrenfeld

Oceń ten artykuł
(2 głosów)