sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Tania pralka - jaką wybrać? Propozycje od marki Amica

Chcesz kupić nową pralkę, ale nie masz zamiaru przepłacać? Przyjrzyj się dobrze ocenianym propozycjom polskiej marki Amica. Wśród pralek znajdziesz wiele propozycji do 2000 zł - w tym urządzenia odznaczające się dużą pojemnością i wysoką klasą energetyczną. To dowód na to, że nie musisz dysponować dużymi kwotami, by kupić sprzęt o bardzo dobrej specyfikacji. Zobacz polecane modele, które sprzedają się najlepiej!

Tania pralka AmicaBudżetowa pralka - czy trzeba iść na kompromisy?

Zależy ci na budżetowym urządzeniu? Zwykle oznacza to konieczność pójścia na kompromis. Najczęściej w kwestii załadunku. Tańsze pralki najczęściej mają mniejszy wsad niż droższe modele. Często oferują też mniej programów prania oraz dodatkowych funkcji. Musisz liczyć się też z niższą klasą energetyczną, nie mówiąc już o kompatybilności z aplikacją mobilną.

Czy tanie urządzenie o podstawowych parametrach będzie zawsze złym wyborem? Niekoniecznie. Jeśli pierzesz zwykle tego samego rodzaju ubrania, które nie wymagają szczególnego dbania o delikatne tkaniny, nie potrzebujesz zaawansowanych rozwiązań. Zwróć też uwagę, że technologia w ostatnich latach mocno się rozwinęła. Dlatego dzisiaj nawet modele, które kosztują 1500-2000 zł dają ci sporo możliwości. Najlepszym przykładem są sprzęty marki Amica. W omawianym budżecie znajdziesz urządzenia o wysokiej klasie energetycznej, z szerokim wyborem dostępnych programów, a nawet funkcjami parowymi! Dlatego powinieneś cierpliwie porównywać poszczególne modele, by wybrać ten najlepiej dostosowany do twoich potrzeb. Na jakie aspekty zwracać uwagę? Przede wszystkim na:

 • wsad;
 • wymiary urządzenia;
 • zastosowane technologie;
 • dostępne programy;
 • maksymalną prędkość wirowania;
 • klasę energetyczną;
 • generowany hałas;
 • dodatkowe funkcje;
 • zabezpieczenia;
 • łatwe sterowanie.

Modele marki Amia wypadają pozytywnie pod względem łatwości obsługi, cichej pracy i bezawaryjności - takie opinie najczęściej pojawiają się w recenzjach użytkowników.

Polecane modele marki Amica - budżetowe propozycje

Wśród propozycji firmy Amica nie brakuje budżetowych rozwiązań, które mogą śmiało konkurować z droższymi propozycjami innych firm. Wszystkie wymienione poniżej sprzęty są chętnie kupowane i zbierają wysokie noty!

 • AMICA WA1S610CLiSMT - pralka za mniej niż 1600 zł, w której wypierzesz 6 kg ubrań. Maksymalna prędkość wirowania to 1000 obrotów na minutę. Dodaj do tego wysoką klasę energetyczną B! Wśród technologii warto wyróżnić SteamPower Pro - system parowy nie tylko pozwala pozbyć się bakterii, ale również - wygładza zagniecenia. EcoBar z kolei poinformuje cię o zużyciu wody i prądu podczas wybranego programu prania. Dzięki temu rozwiązaniu możesz podejmować bardziej świadome ekologicznie wybory. Możesz też skrócić pranie, korzystając z OptiTime - to również sposób, by zaoszczędzić wodę i energię elektryczną. Spodoba ci się też Auto Sensor, który automatycznie dobiera parametry do konkretnego prania.
 • AMICA WA1C814BLiSD - pojemna pralka za mniej niż 1700 zł. Wypierzesz tu 8 kg odzieży. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obrotów na minutę. Klasa energetyczna urządzenia to B. Znajdziesz tu szereg rozwiązań omówionych przy modelu powyżej - SteamPower Pro, EcoBar, OptiTime. Masz tutaj również Auto Sensor i automatykę wagową, która dobiera temperaturę i czas prania w zależności od wsadu.
 • AMICA WA2S714BKiSVD - sprzęt w podobnej cenie, tym razem o załadunku 7 kg. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę. Klasa energetyczna sprzętu to - jak w poprzednich modelach - B. Wśród rozwiązań warto wyróżnić UV Hygiene Technology. Wewnętrz pralki zastosowanie mają promienie ultrafioletowe, które pozwalają pozbyć się groźnych dla zdrowia wirusów i bakterii. Możesz skorzystać też z funkcji Add+, by dodać zapomniane elementy garderoby, które przypadkiem odnalazłeś już po uruchomieniu programu.

Niedrogie urządzenia mogą cię zaskoczyć dopracowanymi rozwiązaniami i innowacyjnymi funkcjami. Chcesz poznać więcej modeli? Sprawdź pralki Amica w sklepie MediaMarkt!

Oceń ten artykuł
(6 głosów)