wtorek, 12 listopada 2019
Miło Cię widzieć!

KOCHAJ MĄDRZE I NIE TYLKO W WALENTYNKI

moda-para-cauje-w-gras_2794566Nasze związki z natury rzeczy są niedoskonałe – ale można z nich uczynić trwałe zródło miłości i przyjazni. Osiągniecie tego pięknego i spełnionego uczucia, którego każdy z nas tak bardzo pragnie jest możliwe, ale pod jednym warunkiem – że do emocji dołączymy świadomość. Świadomość naszych niezaspokojonych potrzeb z dzieciństwa, świadomość naszych automatycznych zachowań, świadomość ukrytych pragnień. Własnych i partnera. Często myślimy, że szczęście w miłości zależy od tego, czy mamy obok siebie właściwego partnera.

Oczywiście ważne jest, w kim ulokujemy nasze uczucia, ale już oczekiwanie od partnera, że to on spełni nasze ukryte pragnienia, odgadnie marzenia, zrealizuje nasz plan na życie, zapełni pustkę po deficytach przeszłości, jest wymaganiem ponad miarę, niemożliwym do spełnienia. Najpierw musimy nauczyć się kochać siebie, bo to jest baza, na której można budować związki z innymi. Miłość do siebie jest najlepszym sposobem nauczenia się jak kochać. Uczucie to jest działaniem, które wymaga określonych przemyśleń, zdolności i umiejętności. Obdarowując nią siebie , przygotowujesz się do przejścia na kolejny poziom , poziom miłości do drugiej osoby. Dopiero gdy nauczysz się dbałości o siebie, nabierzesz umiejętności  koncentrowania potrzeb i uniesień , takiej samej w stosunku do partnera. Gdy umiesz docenić wagę własnych myśli,   lepiej pojmujesz myśli bliskich ci osób i zaczynasz je rozumieć.

 

Kiedy czujesz w głębi serca , jak jesteś ważny, wtedy możesz obdarzyć partnera autentycznym uczuciem. Nasz stosunek do siebie jest wzorcem , zgodnie z którym formułować się będą wszystkie inne relacje Miłość do siebie jest niezbędnym warunkiem stworzenia autentycznego  i udanego związku z drugim człowiekiem. Pamiętajmy o jednym …miłość własna nie może mieć jakichkolwiek znamion egocentryzmu. Dobra, zdrowa relacja z sobą jest najważniejszym związkiem w naszym życiu. Od jej jakości zależy jakość naszych relacji z innymi. Jeśli chcesz być kochany  jak osoba godna miłości – ty sam najpierw musisz taką samą być dla siebie.

wektor-szwu-wzor-z-serca_18-4867

Kiedy już wiesz, że żadna inna osoba , oprócz ciebie samego , nie jest w stanie wypełnić uczuciowej pustki , dopiero z tej perspektywy- perspektywy MAM( odbijając od mam kasę i władzę), możesz prawdziwie kochać i powiedzieć sobie we własnym wnętrzu(szczerze) – DAM. Dam bo mam, bo chcę i na to mnie totalnie stać! Umieć powiedzieć sobie, że niczego nie wymagam od partnera niż tego, ze daje mi siebie jakim jest i stara się opromienić nasz związek bez totalnej zmiany swojej osobowości ,, ale umie podzielić się z tobą tym co ma , a ty umiesz to wziąć…bezcenne! Ty podziel się z nim co masz…jeśli chcesz i bezcenne , niezapomnianie , w harmonii pełnej uniesień niech płynie życie. Bo chyba o to nam w życiu chodzi …spełnionym przerwać wstążkę mety…

 

„Gdzieś w świecie kwitnie kwiat miłości i sieje
W naszą stronę pył kwiatowy, nieprzerwalnie,
Który wdychamy;
Nawet w najbardziej przyszłym wietrze
Wdychamy miłość.
Więc miłujmy się jak dwie gwiazdy.
Przez nadmiar nocy połączone,
Nocy, która bliskością jest, nie tylko
Ciał Niebieskich”

 

Red .Port.

Oceń ten artykuł
(13 głosów)