sobota, 02 marca 2024
Miło Cię widzieć!

Unikatowe kosmetyki z jadem pszczelim

Apigen Royal to unikatowe kosmetyki z jadem pszczelim. Marka zadebiutowała na rynku w 2018 roku podczas Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days w Nadarzynie. Premiera była zwieńczeniem długich badań biotechnologicznych i chemicznych, a zarazem – początkiem dalszych poszukiwań. W Apigen Royal nieustannie rozwijamy się dzięki metodom naukowym i konsultacjom z fachowcami z branży beauty i najlepszymi polskimi pszczelarzami. Każdy produkt powstaje miesiącami, tak, by ostateczny efekt była najlepszy nie tylko dla skóry, ale też dla środowiska.

Wykorzystywanie jadu pszczelego do produkcji kosmetyków sprawia, że nasze działania rozgrywają się w wyjątkowej przestrzeni – na przecięciu natury i nowoczesności, jak przystało na markę stworzoną przez zakochanych w przyrodzie absolwentów biotechnologii.

Ludzie od dawna sięgają po owoce pracy pszczół. Wszyscy znają dobroczynne działania miodu, pyłku i mleczka czy zapach woskowych świec, a w procesie tworzenia Apigen Royal zainteresowaliśmy się też mniej popularnymi darami pożytecznych owadów: propolisem, a przede wszystkim – jadem, tym wytworem pszczół, który budzi zapewne najmniej pozytywnych skojarzeń. Jednak to, co zazwyczaj powoduje jedynie obrzęk, swędzenie czy ból, zawiera w sobie wyjątkową substancję czynną: melitynę. Ten składnik ma szeroki wachlarz właściwości, w niezwykły sposób oddziałuje na ludzki organizm. Z badań przeprowadzonych przez Washington University School of Medicine w St. Louis wynika, że apitoksyna może zwalczać wirusa HIV, a australijscy i brytyjscy naukowcy odkryli, że potrafi niszczyć też komórki rakowe. Niestety, badania te ciągle pozostają w fazie testów laboratoryjnych. Natomiast działanie jadu pszczelego na stawy i skórę zostało już szczegółowo przebadane i udokumentowane. Dzięki temu preparaty z jadem pszczelim można wykorzystywać w praktyce kosmetycznej, zarówno w salonach, jak i w codziennej, domowej pielęgnacji.

Jad pszczeli zastosowany w kosmetykach pozwala utrzymywać równomierny koloryt skóry. Jego działanie zwiększa przepływ krwi, przez co skóra regeneruje się i zwiększa swój poziom nawilżenia. Działanie apitoksyny pobudza też organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Reakcja ta jest sprowokowana celowym, delikatnym podrażnieniem skóry. Kolagen i elastyna pełnią funkcje naprawcze w organizmie. Kolagen wzmacnia tkanki, dzięki czemu ciało może zwalczyć blizny, uszkodzenia czy ślady po trądziku. Elastyna natomiast zwiększa sprężystość skóry i pomaga utrzymać jej właściwe napięcie. Dzięki jej zwiększonej produkcji możliwe jest wygładzenie drobnych zmarszczek. Ponadto, dzięki wydzielaniu botuliny zmniejsza się napięcie mięśniowe, co zapobiega mechanicznemu starzeniu się skóry. W efekcie kosmetyki z jadem pszczelim kompleksowo odmładzają skórę, działając niemal jak naturalny botoks.

W Apigen Royal dbamy o właściwe stężenia substancji czynnych. Każda receptura wykorzystywana w produktach z linii kosmetyków z jadem pszczelim powstaje miesiącami, jest efektem prac laboratoryjnych i bieżących konsultacji z renomowanymi gabinetami kosmetycznymi. Każdemu z produktów poświęcamy szczególną uwagę, formuły są przemyślane i celowe. Dzięki temu poszczególne, wyselekcjonowane składniki mogą przynosić odpowiednie efekty. Działanie owoców pracy pszczoły można odczuć na własnej skórze, a kosmetyki nadają się nawet do pielęgnacji cery trądzikowej czy osób chorujących na AZS. Jad pszczeli uczula jedynie bardzo niewielki odsetek populacji (około 2%), a działanie kosmetyków poddajemy szczegółowym badaniom. Troszczymy się nie tylko o skuteczność, ale też o bezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu w linku Skuteczne Kosmetyki z Jadem Pszczelim – Apigenroyal.com

Oceń ten artykuł
(10 głosów)